Kapcsoljuk szervezetünket vértisztítóüzemmódra – cseresznyekúráva

images.jpg

100 gramm cseresznyében átlagosan 60 kalória, 16 gramm szénhidrát, 2 gramm rost, 1,1 gramm fehérje található. Jelentős a benne lévő kálium, kalcium, nátrium, foszfor, vas mennyisége, de számottevő a B-, és C-vitamintartalma is.
Az ókori katonák legkedveltebb szomjoltója volt, hiszen 78-82%-a víz. Minden része gyógyszer: a húsa, a magja, a szára.

Tisztító hatását a vérre, a húgy-, ivar- és emésztőszervekre fejti ki. A cseresznyét általános, mindenre jó hatással bíró gyümölcsnek tartja a népi hagyomány, mégis mértékkel fogyasszuk, mert napi 30 dekánál több már akár hizlalhat, illetve (főleg vacsora után elropogtatva), hasmenést okozhat!

A cseresznyekúra vértisztító hatása egyedülálló. Hatással van az emésztorendszerre, a húgy- és ivarszervek betegségeire, ízületi gyulladásra. Jót tesz szénanátha és egyéb allergiás betegségek, vérszegénység, illetve krónikus székrekedés esetén.

Amikor cseresznyeidény van, lehet minden héten egy-két cseresznyenapot beiktatni, amikor egy-két kiló cseresznyét 4-5 alkalomra szétosztva elfogyaszt az ember – gyógyteákkal kiegészítve a kúrát.

Együnk meg egy hétig naponta minimum negyed kiló nyers cseresznyét. Ez a regenerációs kúra újjászületést jelent!

A cseresznyemagot és -szárat el lehet tenni. A szárából teát lehet készíteni, a magját érdemes megtisztítva kiszárítani, porrá törni – így egy nagyon értékes magas nyomelem-, és ásványianyag tartalmú szert kap az ember amit gyomor- és tüdőbajok esetén is lehet alkalmazni.

Milyen esetekben segít a cseresznyekúra?

- Mind az ízületi gyulladások, mind a cukorbetegség leküzdésében nélkülözhetetlen szerepet kaphat. Köszvény esetében, a szervezetben felhalmozódik a húgykősav, aminek lerakodása a csuklókban vagy az ujjakban erős fájdalmat okozhat. A cseresznye segít megtisztítani a vért, aminek következtében enyhül, vagy teljesen elmúlik a fájdalom.
- Reuma esetében, egy pár napos cseresznyekúrával, valamint a továbbiakban megváltoztatott táplálkozási szokásainkkal, megtisztíthatjuk a vért és enyhíthetjük ezeket a tüneteket.
- A szénanátha, a szénaláz legjobb orvossága. Igen magas a vastartalma, ami a kövek oldása mellett a vérszegénység gyógyítására is alkalmassá teszi.
- Alkalmas terhességi hányás megakadályozására, alacsony vérnyomás, alultápláltság és depresszió gyógyítására.
- A cseresznye legfőbb gyógyereje az előbbieken túl, leginkább a vértisztításban mutatkozik meg. E tulajdonsága miatt több betegség természetes gyógyszerévé vált.
- Nagyon jó bőrápoló. Amint megkezdődik a vér tisztítása –jelen esetben egy cseresznyekúrával,- a bőrünk állapota is rendbe jön. A cseresznye hatása a vértisztításban jut kifejezésre, az pedig a bőrt is megtisztítja. Semlegesíti a sejtkárosító szabad gyököket, és elbontja a kötőszöveteket károsító enzimeket, amelyek a bőr petyhüdtségét és öregedését gyorsítják meg!
- A cseresznye nedve, de főleg a magja a szívizomzatot erősíti. Célszerű ezért a magokat összegyűjteni, majd a cseresznyehiányos időszakban naponta 10-15 magot megtörni és elfogyasztani.
- A cseresznyekúra szabályozza a bélműködést, elmulasztja a székrekedést, megköt bizonyos mérgeket a belekben (kelátképző).

Kinek nem ajánlott:

Aki allergiás rá, bár cseresznyeallergia igen ritkán fordul elő, valamint epebetegeknek.

Figyelem! A cseresznye várandós, szoptatós édesanyáknak, gyermekeknek és sportolóknak is ajánlott ásványi anyagban, vitaminokban gazdag gyümölcs, de a több napos cseresznyekúra egyiküknek sem javasolt!

Forrás: https://www.facebook.com/nepgyogyaszat/posts/1650421091652549:0

Címkék: Egészség