A boldogság elérésének 4 elengedhetetlen lépése – jikiden reiki

Jikiden Reiki – Mit jelent a boldogság és hogyan érheted el?

Sokan sokféleképpen definiálják a boldogságot. Ha megkérdezel 100 embert, valószínűleg 100 különböző választ fogsz arra kapni, ő mitől derűs vagy mit jelent a boldogság érzése. Sokan vélik úgy, hogy az anyagi bőség az, ami elhozza a lelki kánaánt, de sajnos ez nem így van. Gazdag emberek közt épp úgy található gondterhelt, megfáradt ember, mint ahogy szerényebb jövedelmi helyzettel is élhető felhőtlen élet. Egy bizonyos szintig az anyagiak segíthetik, hogy ne a mindennapi küszködésre keljen fókuszálni, azonban ahogy egyre stabilabbá válik az anyagi biztonság úgy kerül előtérbe a látásmód, a belső motivációk, melyek nagy részben meghatározzák a belső boldogságod mértékét.

Ha ismered a reikit, Usui mester öt életszabály tanításának sorai így kezdődnek: „A boldogság meghívásnak titkos módszere, minden betegség szellemi gyógyszere” A reiki, mely egy 90 éves módszer és Japánból származik, szintén felhívja erre a figyelmet, hogy önmagunkon dolgozva érhetjük el a belső békénk. Manapság, a nyugati rohanó világunkban egyre nehezebb odafigyelni a bennünk zajló folyamatokra, érdemes néha megállni és megvizsgálni mi az ami történik benned, hogy érzed magad a bőrödben, jó fele halad az életed, elégedett és derűs vagy a mindennapokban? Nem kell feltétlen ezoterikus módszereket gyakorolnod ahhoz, hogy befele figyelj és rátalálj a belső iránytűdre!

HOGYAN LÁTOD ÖNMAGAD ÉS A VELED TÖRTÉNTEKET?

Boldogságod megélésében nagyon sokat nyom latba, igazából hogyan érzed magad a bőrödben. Milyennek látod önmagad, képességeid? Képes vagy-e elfogadni a hibáid, ahogy látod e saját erősségeid és gyengeségeid? Önmagad elfogadása kulcsfontosságú ebben a folyamatban. Amilyennek látod önmagad, az tükröződik vissza a környezetedből. Talán azt gondolod nem szeretnek és Te szereted önmagad?

Itt nem a nárcisztikus beképzeltségről van szó, hanem fizikai lényed, képességeid és hiányosságaid elfogadásáról és őszinte szeretetéről. Leegyszerűsítve: hogy elégedett vagy önmagaddal. Ha elégedett vagy önmagaddal, többé nem a hiányosságaidra koncentrálsz, hanem azokra a pozitív vonásokra, amikkel rendelkezel. Mindenki rendelkezik számos pozitív tulajdonságokkal, melyeket csak felszíne kell hoznod és tudatosítani a saját értéked. Ha ennek tudatában élsz minden nap, életed sikeresebb és boldogabb lesz. Hisz az életed elsősorban olyan, amilyen szemüvegen nézed azt!

LÉGY ÁLLHATATOS CÉLJAID ELÉRÉSÉBEN!

Céltalanul, feladatok nélkül élni a világban nemcsak unalmas, hanem demotiváló is. Ha erőfeszítés nélkül minden az öledbe hullik, nem leszel képes értékelni a sikereket. Ez nemcsak boldogtalanná tesz, hanem aláássa az önbizalmad is. Célokat kitűzni, kihívásokat keresni és azokat sikerre vinni az elért jutalmon kívül megerősíti az önértékelésed, pozitívan befolyásolja az önmagadról alkotott képet.

Nem véletlen tartja a mondás, hogy “teher alatt nő a pálma“. Gyakran a legnehezebb élethelyzetek vezetnek olyan személyiség átalakuláshoz, mely jelentős pozitív irányba indítják el az egyéniséget, melyért utólag hálás leszel. Légy kitartó a terveidet illetően, soha ne add fel, bármennyire is küzdelmesnek tűnik az élethelyzet! Ez természetesen nem azt jelenti, hogy az életnek egy folyamatos és küzdelmes folyamatnak kell lennie, de a kihívások, határaid súrolása jellemformáló hatású. Ha  nem téveszted magad elől a célod és képes vagy folyamatosan tenni is értük, boldog és elégedett leszel a sikereiddel.

AZÉRT DOLGOZZ, HOGY ÉLJ, NE AZÉRT ÉLJ, HOGY DOLGOZZ!

A boldogság megéléséhez elengedhetetlen, hogy örömet találj a munkádban. Ne azért keresd a mindennapi betevőt, hogy napról napra vegetálj vagy tárgyi javakat hajszolj. Maslow piramisán a legmagasabb szint az önmegvalósítás. Ha képes vagy fizikai és lelki szükségleteid kielégítésén túljutni, jelentős lépést tettél a fele, hogy megvalósítsd önmagad.

Az igazi boldogság ugyanis önmagad teljes kibontakozása, melyben lebontod a korlátaid. Ekkor nemcsak szárnyalnak a terveid, hanem képes vagy azokat végig is vinni. Látod az életed értelmét, bármi is legyen az, sikerre viszed. Igényed van a megértésre, a szépségre, a folyamatos fejlődésre.Örömmel töltenek el a mindennapok.

Manapság igen gyakori, hogy sok ember nem találja örömét abban, amit csinál. Ahelyett, hogy megtalálná azt, amiben igazán jó és kibontakoztatná a benne rejlő képességéket, gyakran a tehetetlenség foglyaként beletörődik saját helyzetébe. Te ne tedd ezt!

Az élet a folyamatos változásról szól és mennél inkább teszel önmagadért, mennél jobban a belső képességeid kibontakoztatása mentén, örömmel teszed a feladataid, annál inkább boldogabb leszel.

ÁPOLD A KAPCSOLATAID ÉS LÉGY DERŰS MÁSOKKAL!

Lehet magányos farkasként élni, de valljuk be, nem érdemes. Az ember társas lény, aki szorosabb és lazább szociális kapcsolati hálóban éli le az életét. Így egész életed átszövik embertársaiddal kialakított jó vagy konfliktusokkal terhelt viszonyod.

Az első kapcsolatod a világgal szüleiden keresztül vezet: rajtuk /közvetített gondolkodásmódjukon ismered meg a környezeted. Majd ahogy óvodába, iskolába mész, úgy tágul egyre jobban ez a kör.

Ma, az internet korában a kapcsolati háló bővülése szinte korlátlan. Az ember nehezebben boldogul egymagában, mintha együttműködik másokkal. Így könnyen belátható, hogy kapcsolataid és életed minősége szorosan összefügg a boldogság megélésével.

Legszorosabb kapcsolatunk és önmagunkról alkotott képünket leginkább befolyásolója saját családunk. Úgy tartják, amilyen a kapcsolatod a szüleiddel, ez a minőség kihat nemcsak a párkapcsolatodra, de egész szociális hálódra. Ugyanis, ha elfojtott érzelmekkel, haraggal terhes ez a viszonyt, jóval nehezebben fogod megtalálni a helyed a világban, továbbvíve a mintákat.

Ezért kapcsolataid – és főként családoddal kialakított viszonyod – harmonizálása kulcsfontosságú, mely kihat a párkapcsolatod minőségére is. Ahogyan viszonyulsz szóban másokhoz, amit gondolsz másokról ez az impulzus tér vissza hozzád is.

Lehet úgy érzed, minden nem sikerülhet egyszerre és bizony előfordulnak rossz napok, amikor nem jönnek össze a dolgok. Az átlagos és a maslowi értelemben önmegvalósítás felé törekvő emberek közt az a lényeges különbség, hogy utóbbiak hamar képesek visszabillenni az egyensúlytalan állapotból, nem hagyva, hogy a negatív élmények lehúzzák. A jó hír, hogy minden rajtad múlik! Nem kell mindennap tökéletesnek lenned. Ahogy Usui mestert, a reiki megalapítója írta: “csak ma…”, ezzel a törekvéssel indítsad Te is a mindennapod! Törekedj a boldogság megtalálására nap mint nap.

 

Forrás: http://jikidenreiki.hu/mi-a-boldogsag/